Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z odzivom pristojne institucije

Chemtrails - kemično zapraševanje neba

6491 OGLEDOV 14 KOMENTARJEV

Spoštovani,

glede na močno zapraševanje slovenskega neba s strani letal zveze NATO v zadnjih dveh letih je nujno, da vlada zastavi to početje, ki izredno škoduje zdravju slovenskega naroda, hkrati pa onesnažuje naravo, zemljo. Zemlja je polna aluminija in kmalu ne bo nič več raslo. O dokazih, da gre za kemične aerosole na tem mestu in v tem času res ni več pametno modrovati, saj je dokazov dovolj, poznani pa so tudi slovenski vladi, tudi primeri Morgellonove bolezni pri nas. Vem iz zanesljivih krogov. Če so primeri bili prijavljeni v vseh sosednjih državah in celo Srbiji, potem Slovenija nikakor ne more biti oaza sredi EU.

Torej nova vlada! Zaustavite prelete letal NATA in ne podpirajte akcije depopulacije prebivalstva. Tudi, če ste v višjih političnih krogih podkupljeni ali pod prisilo WHO z Rockefellerji, Rotschildi, Clintoni, Buschi in drugimi na čelu, če ne boste ukrepali kmalu ne bo več Slovenca na tem planetu, to velja tudi za vas in vaše družine. Torej kaj je boljše, ukrepati ne glede na posledice ali se pustiti počasi ubiti s sistemom ''soft kill''?

ZAUSTAVITE CHEMTRAILE, TO JE ZADNJI VLAK!

35 glasov

4 glasovi

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR L Luka Jazbinšek 6 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • KONEC OBRAVNAVE
  • ODGOVOR

Odgovor


19. 4. 2012

Odziv Ministrstva za infrastrukturo in prostor

V zvezi s predlogom 2411: " Chemtrails - kemično zapraševanje neba” vas obveščamo, da po mnenju Ministrstva za infrastrukturo in prostor ni strokovnih ali upravnih razlogov za nadaljnjo obravnavo. Zračni promet v slovenskem zračnem prostoru poteka v skladu z veljavnimi predpisi, z njegovo ureditvijo pa se zainteresirana javnost lahko seznani z vpogledom v Zbornik letalskih informacij Republike Slovenije, ki ga objavlja izvajalec navigacijskih služb zračnega prometa javno podjetje Kontrola zračnega prometa Slovenije, d.o.o., na svojih spletnih straneh (www.sloveniacontrol.si/acrobat/aip/eaip/Operations/history-en-GB.html). Navedeni predlog 2411 je po vsebini podoben predlogu 853: "Izpušne sledi na našem in tujem nebu« iz leta 2010, ko smo podali enako mnenje glede obravnave predloga. Podajamo vam obrazložitev, kot smo jo posredovali tudi leta 2010. Letala v zračnem prometu najpogosteje uporabljajo standardni letalski gorivi JET-A1 in 100LL. Obe vrsti goriva imata, podobno kot goriva, ki se uporabljajo v cestnem prometu, različne dodatke, kot so antioksidanti in deaktivatorji kovin, dodatki za zmanjšanje tveganja za zaledenitev ali eksplozijo zaradi visokih temperatur, dodatki za zmanjšanje korozivnosti in nečistoče. Ob tem moramo pojasniti, da se tudi v okviru mednarodnih organizacij na področju civilnega letalstva, zlasti pa v okviru Mednarodne organizacije civilnega letalstva (ICAO), ki vodi številne projekte za zmanjšanje vpliva toplogrednih plinov, dušikovih oksidov in različnih drugih potencialno škodljivih snovi, nismo zasledili projekta, ki bi se ukvarjal z "izpušnimi sledmi" kot nečim neznanim ali drugačnim od siceršnje problematike onesnaževanja okolja z izpusti letalskih motorjev. Več podrobnosti si lahko vsakdo ogleda na spletni strani ICAO www.icao.int/env/.

Odziv Ministrstva za zdravje

Ministrstvo za zdravje ne razpolaga z novimi podatki oziroma informacijami o tako imenovanih kemijskih repih oziroma o problematiki v zvezi z njimi, saj to presega okvir našega delovanja in domet naših pristojnosti. Pobudnikom lahko zato le ponovimo odgovor, ki smo ga na podobno pobudo podali že septembra 2010. Po pregledu obsežne literature, dostopne na medmrežju, ugotavljamo, da je na zastavljeno vprašanje zelo težko strokovno odgovoriti. Ideja o t. i. "kemičnih sledeh" se v svetovni javnosti pojavlja že vsaj dve desetletji in je že ves ta čas predmet številnih razprav in ugibanj ter bolj in manj resnih interpretacij, od teorij zarote, do povsem znanstvenih pojasnil o nastanku omenjenih sledi. Vzroke za sledi je mogoče pojasniti z znanstvenimi metodami; doslej so bili pobudnikom že večkrat predstavljeni s strani ministrstva za okolje in prostor in njegovih strokovnih služb, pa tudi drugih ministrstev. O dejanski uporabi kemikalij za namene, ki jih omenja pobudnik, pa obstajajo le bolj ali manj posredni podatki, ugibanja in špekulacije. Neposrednih dokazov o uporabi kemikalij za tovrstne namene v Sloveniji na Uradu RS za kemikalije nimamo. Znano je, da so glavni produkti izgorevanja kerozina voda (vodna para), ogljikov dioksid in drugi produkti izgorevanja (kot npr. dušikovi oksidi NOx, saje, organske spojine itd). Prav tako nastajajo ob delovanju letalskih motorjev toplogredni plini, kar vse povečuje onesnaževanje atmosfere. Da pa bi ti t. i. kemijski repi vsebovali kemikalije ali celo mikroorganizme, ki povzročajo neštete bolezni, ali celo vplivali na podnebje, pa nam ni znano in tudi ni zelo verjetno. Za doseganje tovrstnih učinkov je po naši oceni uporaba letal, kot jih opisuje teorija "kemičnih sledi", precej neučinkovita in bi jih bilo mogoče doseči z drugimi, veliko učinkovitejšimi, cenejšimi in tudi bolj prikritimi načini in metodami. Ob vsem navedenem ne bi smeli pozabiti, da imajo vse posledice za naše zdravje in okolje, ki jih avtorji pripisujejo tem domnevnim "kemičnim sledem", nedvomno bližje in znanstveno nedvoumno dokazljive vzroke. Te so prej in v neprimerno večjem obsegu posledica izpostavljenosti kemikalijam in snovem, ki jih v okolje spuščamo ljudje s svojimi vsakodnevnimi dejavnostmi ter brezbrižnim in malomarnim odnosom do okolja (gospodinjstva, kmetijstvo, industrija, avtomobilski izpuhi, sežiganje in nekontrolirano odlaganje odpadkov ipd.). V tem pogledu lahko žal ocenjujemo tudi, da se s pomočjo tovrstnih teorij pozornost ljudi usmerja na abstraktne in težko dokazljive fenomene in senzacije, namesto da bi njihovo razmišljanje in ravnanje usmerjali na druge, realnejše izzive, ki so za naše življenje in obstoj zelo pomembni in s katerimi bi se s skupnim delovanjem ter spreminjanjem naših navad in vzorcev lahko (in morali) spopadati.

Odziv Ministrstva za kmetijstvo in okolje

Vsebina glede nastanka sledi letal in o tako imenovanih »chemtrails«-ih je objavljena na spletni strani Agencije RS za okolje: www.arso.gov.si/vreme/vpra%C5%A1anja%20in%20odgovori/

Priloge:

Komentarji